kobieta z zasłoniętą połową twarzy

Laserowe usuwanie trądziku to zabieg cieszący się coraz większą popularnością, jest alternatywą lub uzupełnieniem terapii farmakologicznej. To skuteczne rozwiązanie, pozwalające szybko i bezboleśnie pozbyć się trądziku. Ile zabiegów jest potrzebnych do osiągnięcia pożądanych rezultatów? Jak wygląda taki zabieg i ile kosztuje?

Leczenie trądziku laserem – jak wygląda i ile kosztuje?

Laserowe leczenie trądziku to zabieg wykonywany w przypadku trądziku, stanów zapalnych oraz ropnych. Istnieje wiele rodzajów terapii laserowej, różnią się one od siebie przede wszystkim siłą oddziaływania. Trądzik o niewielkim i średnim nasileniu o wiele lepiej jest leczyć za pomocą laserowego zabiegu na trądzik niż antybiotykami, które bezpośrednio wpływają na żołądek i inne organy wewnętrzne.

W leczeniu trądziku laserem wykorzystuje kilka typów urządzeń, a dokładniej laser bromkowo-miedziowy, laser frakcyjny ablacyjny, laser wysokoenergetyczny oraz laser IPL. Zabiegi w zależności od zastosowanej technologii, pozwalają osiągnąć efekty tj.:

  • likwidacja bytujących pod skórą bakterii,
  • odblokowane gruczołów łojowych,
  • przyspieszenie procesu gojenia ran,
  • pobudzenie skóry do autoregeneracji,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • redukcja blizn,
  • wygładzenie skóry w miejscach zniekształconych przez trądzik,
  • w przypadku trądziku różowatego, neutralizacja popękanych naczynek,
  • ograniczenie łojotoku.

Jeśli chodzi o cenę leczenia trądziku laserem, wynosi ona około 300-1000 złotych za jedną sesję. Zależy ona przede wszystkim od rodzaju zastosowanego urządzenia, a także zakresu terapii.

Ile zabiegów laserowej redukcji trądziku jest potrzebnych?

Leczenie trądziku laserem w każdym przypadku będzie wyglądać nieco inaczej. Oznacza to, że jedna osoba może potrzebować jedynie 3 zabiegi, inna – 10. Wiele także zależy od zastosowanej technologii. Na wizycie poprzedzającej zabieg, pacjent powinien zostać poinformowany o tym, w jaki sposób zostanie przeprowadzone leczenie trądziku oraz ile zabiegów będzie potrzebnych. Wizyta poprzedzająca zabieg jest niezwykle ważna, pozwala ustalić wszystkie szczegóły, zbadać skórę pacjenta, a także przeprowadzić próbę laserową, dzięki której możliwe jest wykluczenie ewentualnych alergii.

Przygotowanie do leczenia trądzikiem – co i jak?

Odpowiednie przygotowanie do leczenia trądziku laserem jest niezwykle ważne. Stosując się do zaleceń kosmetologa pacjent zapewnia sobie długotrwałe i satysfakcjonujące rezultaty. Na 4 tygodnie przed zabiegiem, należy zrezygnować z opalania się oraz wizyt na solarium. Na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z zabiegów złuszczających skórę, w tym m.in. peelingów. Na 24 godziny przed oraz 24 godziny po zabiegu, nie należy spożywać alkoholu. Osoby, które stosują leki fotouczulające, sterydy czy antykoagulanty, w miarę możliwości należy je odstawić na 7 dni przed zabiegiem. Można zacząć stosować je dopiero po 14 dniach od wykonania zabiegu. Kwestię tą warto jednak omówić z kosmetologiem, jak i lekarzem.

Ważne jest, by przed zabiegiem zmyć kosmetyki ze skóry. Bezpośrednio przed zabiegiem laserowej redukcji trądziku, pacjent dostaje specjalne okulary ochronne, a pod jego koniec nakłada się specjalny żel łagodzący w miejscu, w którym został wykonany zabieg. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących leczenia trądziku laserem, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.