Ozdabianie krótkich paznokci

Kolorowe paznokcie są niesłychanie modne, a od kiedy odkryto skuteczny sposób na nieodpadanie lakieru z płytki paznokcia, nabrałyśmy ochoty na jeszcze bardziej wyszukane zdobienia. Nie każda jednak kobieta lubi mieć długie stylowe paznokcie. Czasami też rodzaj wykonywanej pracy nie pozwala na zbytnią długość płytki. Być może gramy na instrumencie, który wymaga krótkich paznokci. Bez względu na to, dlaczego mamy krótkie paznokcie, również możemy je modnie pomalować i ozdobić.

Nie tylko jeden kolor

Lakiery do paznokci są w tak dużej ilości barw i ich odcieni, iż czasami przyprawia to nas o zawrót głowy. Trudno nam się wówczas zdecydować, którą barwę wybrać. Nie wiemy też, czy wszystkie kolory pasują do krótkich paznokci. Wydaje nam się, ze w tym przypadku trzeba jakichś specjalnych barw, by nie zmniejszały jeszcze bardziej naszych paznokci.

Nasze obawy jednak są niesłuszne, gdyż wszystkie kolory mogą być użyte zarówno do długich, jak i krótkich paznokci. Jeśli nasze płytki paznokci są zbyt szerokie, możemy je optycznie wysmuklić poprzez odpowiedni wzór np. pociągnięcie cienkiej linii wzdłuż paznokcia. O tym, jaki kolor sprawdzi się najlepiej w przypadku krótkich paznokci, przeczytasz na http://www.4zmysly.pl/krotkie-paznokcie-jaki-kolor.

Obecne trendy pozwala na malowanie każdego paznokcia innym kolorem. W takim wypadku wybieramy delikatne wzorki na krótkie paznokcie typu kropeczki w jednej linii lub delikatny zarys gałązki z liśćmi, czy innym motywem. Wzorek ten nanosimy na jednego tylko paznokcia, by stworzyć smak elegancji, ale bez przesadnego przepychu.

Kiedy jeden odcień?

Jeden odcień na wszystkich paznokciach przyda się pani mecenas w kancelarii prawniczej bądź kobiecie na podobnym poważnym stanowisku. Gdy jednak po pracy chcemy wybrać się na miłe spotkanie towarzyskie, wystarczy nanieść na ten pojedynczy kolor wzorki na krótkie paznokcie. Od razu zmniejszą powagę i staniemy się bardziej swobodne.

Bardzo ładnie wyglądają na jednolitym tle kolorowe kropeczki, baloniki, kwiatuszki. Do tego celu mogą posłużyć nam naklejki do krótkich paznokci. Na drugi dzień, zamieniając się w pracy w poważną panią mecenas, znów mamy gładkie jednokolorowe paznokcie, gdyż naklejki łatwo się zdejmują.

Na wzorki na krótkie paznokcie do pracy może pozwolić sobie np. pani skrzypaczka albo wiolonczelistka i każda osoba niepiastująca zbyt dystyngowanego stanowiska, gdzie trzeba zachować pewną stateczność i surowość.

Jak ozdobić krótkie paznokcie
Źródło: Pixabay.com

Jak to jest z tymi naklejkami?

Każda z nas ceni sobie wygodę i niepowtarzalność. Malowanie wzorków na krótkich paznokciach nie każdej z nas się udaje. Nie zawsze też możemy skorzystać z fachowej manikiurzystki. Dlatego postaranie się o naklejki jest najprostszym i najszybszym sposobem na naniesienie wzorków na krótkie paznokcie.

Mamy dwa rodzaje naklejek:

  • wodne,
  • samoprzylepne.

Naklejki wodne wymagają więcej zachodu, gdyż musimy je najpierw namoczyć, potem nałożyć na paznokcia i delikatnie usunąć przylegający do nich papierek. Dużo łatwiejsze jest nakładanie naklejek samoprzylepnych. Zdejmujemy ochronny papierek, przykładamy naklejkę klejem do paznokcia i już mamy naniesiony wzór na krótkie paznokcie.

Aby dobrze nałożyć wzorek na płytkę paznokcia, musimy posługiwać się pęsetą, która pomoże nam precyzyjnie ulokować obrazek lub jego element. Krótkie paznokcie wyglądają bardzo ładnie i elegancko, pomimo iż nie są długie. Kolorowy lakier i odpowiedni delikatny wzorek czynią nasze krótkie paznokcie eleganckie, w taki sam sposób, jak te długie.

Każdy paznokieć wymaga uwagi

Aby nasze paznokcie zawsze wyglądały na zadbane i przede wszystkim zdrowe, musimy o nie dbać. Od czasu do czasu paznokcie muszą odpocząć od lakierów. Pielęgnacja płytki paznokcia polega na niemalowaniu paznokci przynajmniej przez tydzień. Przez ten czas codziennie paznokcie odżywiamy.

Każde paznokcie, w zależności od ich kondycji potrzebują innej odżywki. Jeżeli paznokcie się łatwo łamią, potrzebują odżywki wzmacniającej w postaci ceramidów i protein, które wbudowują się w płytkę paznokcia, a tym samym wzmacniają go. Jeżeli nasze paznokcie są mocne, pielęgnacja płytki paznokcia może ograniczyć się do odżywki witaminowo mineralnej. Obydwa rodzaje tych odżywek są w postaci delikatnych przezroczystych lakierów.

Po hybrydach pielęgnujemy płytkę paznokcia kremami, maseczkami i oliwkami, które wcieramy w paznokcie, ale wówczas nie nakładamy już żadnego ochronnego lakieru, ponieważ nie będzie się trzymał.

 

 

 

 

 

One Thought on “Jak ozdobić krótkie paznokcie?”

  • Nie podobają mi się wzorki na krótkich paznokciach… krótkie paznokcie powinny być jednolite – jeden klasyczny kolor na wszystkich paznokciach będzie idealną opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.