różowy kwiat na bukiet

Florystyczne kompozycje potrafią zachwycić najbardziej wymagającą osobę. To najpiękniejsza dekoracja stołu, a także bardzo miły podarunek dla solenizantki. Wbrew pokutującym przekonaniom, mężczyźni również lubią otrzymywać kwiaty. Ważne tylko, by trafić w ich gust.

Dla kogo frezje?

Kwiaty są wdzięcznymi roślinami, z których bukiety potrafią wywoływać miły nastrój swoją wielobarwnością i zapachem. Łąkowo-ogrodowe wonie są w stanie wypełnić całe pomieszczenie, w którym został postawiony bukiet frezji. Te misterne, o małych kielichach i cienkich łodygach kwiaty, roztaczają wokół siebie silny słodki aromat. W połączeniu z rozgałęzionymi wysokimi stokrotkami, o małych białych główkach z żółtym koszyczkiem stworzą delikatny bukiet kwiatów na urodziny dla młodej dziewczyny.

Drobne czerwone goździki z pachnącym różowym groszkiem i pomarańczowymi nagietkami, okolone trawiastymi liśćmi oraz owinięte dekoracyjną wstążką, mogą stać się doskonałą okazją, by wręczyć je na urodziny żony, mamy, babci. Z kolei chabry i czerwone małe różyczki w połączeniu z ozdobną kaszką są dobrą kompozycją na stół. Delikatne i subtelne, stojące w smukłym wazonie z szeroką stopką na stole z zastawą, umilą przyjęcie.

Symbolika kwiatów

Kwiaty mają swoje symbole. Jeżeli szykujemy bukiet kwiatów na urodziny dla kogoś, kto zna się na ich symbolice, musimy szczególnie uważać, by nie popełnić gafy. Frezje są symbolem młodości i frywolności oraz flirtu. Stokrotka również oznacza flirt, ale także symbolizuje miłość i delikatność oraz są symbolem marzeń.

Nagietki sprezentowane na urodziny to podarowane słońce. Czerwone goździki świadczą o wdzięczności, podziękowaniu. Różowy groszek pachnący świadczy o kokieterii. Jednym ze znaczeń tego słowa jest staranie się o względy osoby drugiej płci.

Chcąc podarować komuś kwiaty na urodziny mamy okazję przekazać swoje myśli poprzez odpowiednio dobrany bukiet. Chaber to wierność, róża zaś centrum wszechświata. Czerwona róża dodatkowo jest symbolem miłości.

Kolor i zapach ma znaczenie

Wszystkie kwiaty mają odzwierciedlenie w symbolach. To samo dotyczy ich kolorów. Jedynie zapach jest pozbawiony wszelkiej symboliki, a mimo to ma ogromne znaczenie. Może być on słodki, miły, delikatny, silny lub mdły. Wybierając się na urodziny, dowiedzmy się, czy np. wybrane przez nas lilie o silnym duszącym mdłym zapachu, dla nas pięknym, jest dobrze tolerowany przez solenizantkę. Istnieje bowiem możliwość, iż osoba ofiarowana źle znosi zapach lilii. Woń ta może wywoływać u niej duszności, bóle głowy, nudności.

O wyjątkowy bukiet kwiatów na urodziny możemy poprosić panią w kwiaciarni. Doświadczona florystka sama wybierze odpowiednie kwiaty po zaczerpnięciu kluczowych informacji o osobie, dla której kwiaty mają być przeznaczone.

Jak działają na nas kwiaty?

Źródło: Pixabay.com

Bez względu na to, czy dostajemy kwiaty na urodziny w prezencie, czy sami sobie je kupujemy, stanowią one dla nas bardzo duże wartości emocjonalne. Kwiaty bowiem działają na nas leczniczo. W taki sam sposób jak barwy i ich odcienie, które stosuje się w koloroterapii. Może ona:

  • pobudzać zmysły,
  • wyciszać emocje,
  • wywoływać radość itp.

Do patrzenia i jedzenia

Wyjątkowy bukiet stworzymy nie tylko z kwiatów zakupionych w kwiaciarni. Niesłychanie indywidualnym i wyszukanym bukietem kwiatów na urodziny może stać się pęk kwiatów zerwanych na łące. Zważywszy, iż wiele z nich jest jadalnych, bukiet może stać się jeszcze bardziej nieprzeciętny. Jadalne są kwiatostany stokrotki, koniczyny, nagietka, mniszka lekarskiego, bratka i wiele innych. Kwiaty takie zerwane na dzikiej łące będą z pewnością zdrowe, wolne od pestycydów i innych nawozów sztucznych. Można z nich przyrządzić pyszne sałatki.

Jadalne kwiaty znajdziemy też w kwiaciarni, ale one nie nadają się już do jedzenia, gdyż są dostarczane z hurtowych hodowli, gdzie są obficie nawożone. W kwiaciarni stoją ścięte przez wiele dni. Żeby zbyt szybko nie zwiędły, mają do wazonów dosypywane specjalne odżywki przedłużające żywotność roślin. Spożywając takie kwiaty, z ogromną ilością chemikaliów, moglibyśmy się po nich pochorować. Na takie roślinki z kwiaciarni możemy jedynie patrzeć i rozkoszować się ich wielobarwnością oraz subtelnym zapachem. Dowiedz się także „Ile kwiatów na urodziny” powinniśmy wręczyć solenizantowi na www.domy-ogrody.com.

One Thought on “Jakie kwiaty pozwolą stworzyć wyjątkowy bukiet?”

  • Goździki są wspaniałe. Można z nich zrobić bukiet na wile okazji. Moja mama jest miłośniczką tych kwiatów, zatem w każdy Dzień Matki, urodziny, czy imieniny, jest nimi obdarowywana ? Goździki maja to do siebie, że jak oczywiście odpowiednio się je pielęgnuję, będą cieszyć oko nawet kilkanaście dni ? także warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.