Artykuł partnera.
Endermologia to nowoczesny zabieg, który pozwala na modelowanie i ujędrnianie sylwetki poprzez walkę z cellulitem czy uporczywą tkanką tłuszczową. Obecnie procedura ta przeprowadzana jest za pomocą nowoczesnych urządzeń w technologii LPG Alliance, które znajdują zastosowanie również w redukcji blizn pooperacyjnych czy rehabilitacji. Efektywność endermologii realizowanej z użyciem tej aparatury wynika z obecności licznych usprawnień, które przyspieszają i ułatwiają pracę operatora.
Na czym polega endermologia?
Endermologia jest zabiegiem polegającym na rozbijaniu złogów tłuszczowych, co wywołuje aktywację procesu lipolizy. W procedurze tej następuje jednoczesne stymulowanie układu limfatycznego i krążenia krwi. W połączeniu z pobudzonymi procesami produkcji elastyny i kolagenu, takie działanie zapewnia możliwość dodatkowego ujędrnienia i wygładzenia skóry. Nie bez znaczenia pozostaje przyspieszona tonizacja tkanki skórnej oraz znacząco usprawnione wydalanie toksyn z organizmu. Urządzenie Alliance LPG wykorzystywane do tego zabiegu pozwala na skuteczną redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej, usuwanie cellulitu, modelowanie sylwetki oraz rozświetlanie skóry w sposób naturalny oraz bezinwazyjny. Sama procedura odbywa się poprzez mechaniczną stymulację, która pobudza metabolizm komórek i nie wywołuje żadnego dyskomfortu.
Jak wygląda zabieg endermologii?
Do zabiegu endermologii nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak konieczne jest wcześniejsze odbycie konsultacji ze specjalistą i wykluczenie przeciwwskazań. Sama procedura przebiega bezboleśnie i jest bardzo relaksująca, a przy tym nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent musi jedynie przebrać się w specjalną odzież ochronno-stymulującą, czyli przylegający endermowear. Ubranie to powinno być kompatybilne z urządzeniem, aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty. Oryginalną odzież można rozpoznać po charakterystycznej naszywce z logo LPG, a także niezabudowanej i odkrytej części stóp. Po założeniu stroju przez pacjenta, operator ustawia poszczególne parametry i wybiera konkretną partię ciała. Zabieg wykonuje się za pomocą jednej głowicy, zbudowanej z dwóch rolek pracujących w odpowiednim tempie oraz wykonujących obroty w konkretnym kierunku. Ich zadaniem jest zaciągnięcie skóry pod wpływem podciśnienia, a także jej jednoczesne masowanie i rolowanie od wewnątrz oraz na zewnątrz.
Jakie są efekty endermologii?
Jedna sesja endermologii trwa średnio 30-60 minut, zależnie od wybranego obszaru ciała. Optymalne efekty przynosi wykonanie 5-10 serii, a najlepsze rezultaty zapewnia realizacja 20 zabiegów z częstotliwością 2-3 na tydzień. Procedura ta sprawia, że skóra staje się odmłodzona, napięta i zregenerowana. Pacjent odczuwa wyraźne zmniejszenie obwodu bioder, brzucha, ramion czy ud. Zabieg ten pozwala również na wyeliminowanie szpecących rozstępów, zwłóknień i blizn, a także umożliwia efektywne usuwanie cellulitu z różnych obszarów ciała. Endermologię LPG Alliance zrealizować można w klinice Anlaya. Z tego rodzaju zabiegów korzystają mieszkańcy wielu różnych miast, a jednym z nich jest Warszawa.
Jakie są zalecenia pozabiegowe oraz przeciwwskazania do endermologii?
Po zabiegu endermologii nie występuje okres rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent może od razu powrócić do normalnej aktywności. Zaleca się każdego dnia spożywać od 2,5 do 3 litrów wody, a także przestrzegać zasad lekkostrawnej diety i spożywać produkty o niskim indeksie glikemicznym. Zabieg warto połączyć ze stosowaniem kosmetyków LPG, a także pamiętać o aktywności fizycznej. Do przeprowadzenia tej procedury istnieją jednak pewne przeciwwskazania. Endermologia nie może być wykonywana u osób z nowotworami, wysypkami i zakażeniami skórnymi, ranami w fazie zapalnej, chorobami krwi, skrzeplinami, opryszczką czy trądzikiem ze stanami zapalnymi i zakażeniami. Do przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie tego zabiegu należy też posiadanie implantów oraz przyjmowanie leków rozrzedzających krew.