Kobieta korzystająca z nici liftingujących

Kiedy wchodzimy w dojrzały wiek, włókna kolagenowe w naszej skórze zaczynają zanikać. Wówczas zaczynamy zauważać efekty starzenia, takie jak zmarszczki i worki pod oczami czy rozszerzone pory. Na niższych partiach ciała mogą natomiast pojawiać się rozstępy. Skóra wiotczeje, a tkanka tłuszczowa odkłada się w nadmiarze. Co zrobić, aby pozbyć się nieestetycznych objawów procesu starzenia?

Jak pozbyć się zmarszczek i worków pod oczami?

Olbrzymie znaczenie dla utrzymania zdrowej i promiennej kondycji skóry mają oczywiście zbilansowana dieta oraz ćwiczenia. W pewnym momencie przestaje to jednak wystarczyć i wówczas sięgamy po różne specyfiki oferowane przez drogerie czy apteki. Kremy przeciwzmarszczkowe mają jednak za zadanie powstrzymać wystąpienie bruzd na twarzy, szyi i dekolcie. Nie zawierają one żadnych substancji, dzięki którym pozbywamy się śladów starzenia, które pojawiły się już wcześniej. Podobny problem dotyczy pozostałych partii naszego ciała. Kiedy tradycyjne metody zawodzą, warto zwrócić się o pomoc do ekspertów z zakresu medycyny estetycznej.

Lifting twarzy i ciała

Brzmi to nieco przerażająco, ale w dzisiejszych czasach nie ma już nic wspólnego z tradycyjną chirurgią plastyczną. W klinikach Medbeauty doktora Andrzeja Kępy wykorzystywane są nici liftingujące PDO. Mają one za zadanie pobudzić komórki ciała do wznowienia produkcji kolagenu i elastyny. Pierwsze efekty są widoczne już po 10-14 dniach!

Nici liftingujące mogą zostać umieszczone pod skórą praktycznie w każdym miejscu na ciele. Obszary, które są poddawane temu zabiegowi, to:

  • okolice twarzy,
  • szyja i dekolt,
  • brzuch,
  • pośladki i biodra,
  • nogi.

Efekty można zaobserwować niemal natychmiast, w postaci widocznego odmłodzenia skóry, wygładzenia zmarszczek pod oczami i na twarzy, zwężenia rozszerzonych porów czy zniwelowania worków pod oczami. Skóra jest wyraźnie rozjaśniona, a w miejscach występowania blizn i rozstępów obserwujemy znaczną poprawę wyglądu. Zabieg wprowadzenia pod skórę nici liftingujących pozwala również uzyskać takie pozytywne efekty, jak korekta owalu twarzy czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Nici liftingujące – czy to boli?

Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących są praktycznie bezbolesne zarówno dla ciała, jak i dla portfela 😉 Kilkadziesiąt minut przed przystąpieniem do pracy lekarz stosuje znieczulenie miejscowe w postaci kremu nakładanego na skórę. Jeżeli nici liftingujących ma być więcej, specjalista niekiedy decyduje się na zastosowanie miejscowego znieczulenia nasiękowego. Po około 30-minutowym zabiegu pacjent bez przeszkód może powrócić do codziennego funkcjonowania.

Jedna nić liftingująca kosztuje od 100 do 800 zł. Przed przystąpieniem do pracy lekarz wykonuje pomiary obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi. Wówczas okazuje się, jaka liczba nici musi zostać wprowadzona pod skórę dla uzyskania optymalnego efektu.

Oczywiście, jak każdy zabieg medyczny, również i ten jest obciążony pewnymi ograniczeniami. Zabiegów z wykorzystaniem nici liftingujących nie wykonuje się u pacjentek będących w ciąży, karmiących piersią lub zmagających się z chorobą nowotworową. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest także choroba autoimmunologiczna oraz aktywna infekcja skóry. Zabiegowi tego typu nie mogą być także poddane osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi.

Klinika Medbeauty, której filie znajdują się w Warszawie, w Świdnicy i we Wrocławiu, jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła korzystać z niesamowitych możliwości, jakie przynosi pacjentom zastosowanie nici PDO. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: https://drkepa.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.