Kobieta ma na ręce stylowy zegarek damski

Artykuł partnera.

Wybór odpowiedniego zegarka nie zawsze jest prosty. Pełni on zarówno funkcję czasomierza, jak również ozdobną. Odpowiedni zegarek dla Pań, powinien zatem spełniać obie te funkcje, na równie wysokim poziomie. Jak zatem dobrać odpowiedni zegarek do kobiecego nadgarstka?

Odpowiedni rozmiar koperty

To jak zegarek prezentuje się na nadgarstku, ma duże znaczenie jak jest odbierany. Nawet piękny, ale za duży zegarek, będzie wyglądał nieestetycznie. W związku z tym ważne jest, by odpowiednio dopasować wielkość koperty. Przyjmuje się, że by zegarek dobrze się prezentował powinno brać się pod uwagę jego szerokość “od ucha do ucha”, czyli miejsc w których zamontowany jest pasek lub bransoleta. Wtedy zegarek będzie kończył się na rancie nadgarstka, co wygląda estetycznie.

Sam rozmiar koperty – jak również tarczy – jest równie ważny. Musi być ona czytelna, ale jednocześnie stosunkowo subtelna. Świetnym przykładem jest zegarek OMEGA Constellation damski, który łączy w sobie niebanalny wygląd i prezencję, jednocześnie zachowując pełną czytelność tarczy i subtelny urok, a dostępny jest w różnych rozmiarach, co pozwala na właściwe dopasowanie go do nadgarstka.

Właściwa szerokość paska lub bransolety

Nie tylko sama koperta musi mieć właściwy rozmiar. Pasek lub bransoleta także. Na szczęście pewnym ograniczeniem jest szerokość teleskopu, na którym umieszcza się np. pasek. Dodatkowo “uszy” również stanowią swoisty ogranicznik. W tym przypadku nie musimy martwić się o to, że zamontujemy za dużą, ale zbyt wąska będzie wyglądać nieproporcjonalnie w stosunku do koperty. Ważny jest także dobór koloru paska lub bransolety, by odpowiednio współgrał lub kontrastował z kopertą i tarczą.

Przeznaczenie zegarka

Nie każdy zegarek będzie pasował do każdego ubioru czy sposobu jego wykorzystania. Odpowiednie dopasowanie zegarka pozwala zyskać dodatkowy element biżuterii, który może delikatnie dopełniać całość lub być krzykliwym elementem ubioru.

Uniwersalnym wyborem są zegarki klasyczne, które można dopasować zarówno do codziennej stylizacji, jak i wieczorowego ubioru. Dodatkowo klasyczne zegarki posiadają najczęściej czytelne tarcze, co pozwala na wygodne odczytywanie godziny.

Zegarek automatyczny czy kwarcowy?

Oba mechanizmy napędzające wskazówki zegarka mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Zegarki automatyczne wykorzystują siłę kinetyczną do nakręcania się, przez co nosząc go, nie musimy martwić się o wymianę baterii, by działał. Ma on jednak rezerwę chodu, która pozwala na jego działanie, nawet gdy zostanie zdjęty, ale tylko przez określony czas. Z kolei zegarki kwarcowe zasilane są bateriami, co sprawia, że nawet po kilku dniach spoczynku, będzie on nadal działał i nie będzie potrzeby ponownego nastawiania.

Trzeba brać pod uwagę jednak grubość koperty. Zegarki automatyczne przeważnie posiadają grubszą kopertę od kwarcowych, ze względu na budowę mechanizmu. Nie zawsze jest to regułą, ale warto zwrócić uwagę na ten parametr przy zakupie zegarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.