Cordyceps

Cordyceps jeszcze pięćdziesiąt lat temu był pilnie strzeżoną tajemnicą medycyny Dalekiego Wschodu. Dziś jest stosowany jako lek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy, przeciwwirusowy. Trwają badania nad przydatnością cordycepsu w zwalczaniu chrób nowotworowych.

Cordyceps – co to jest

Nazwa „Cordyceps” brzmi jak nazwa medykamentu stworzonego w laboratorium, w rzeczywistości to produkt pochodzenia naturalnego. Cordycpes to nic innego jak grzyb rosnący w górnych partiach Tybetu. Od tysięcy lat jest przysmakiem żyjących w Nepalu kóz. Wypasający je pasterze zauważyli, że kozy żywiące się cordycepsem wykazują dużą żywotność i zadziwiającą jak na swój wiek kondycję. Mało tego. Kozy stosunkowo szybko zdrowiały, nawet gdy ich stan zdrowia nie rokował najlepiej.

Wnioski nasunęły się same, zostały później potwierdzone badaniami. Cordyceps stał się cudownym lekiem, dostępnym tylko nielicznym.

Cordyceps – co można nim wyleczyć

Medycyna chińska leczy człowieka, nie chorobę, dlatego cordyceps wykorzystywany jest w leczeniu wielu różnych schorzeń, pozornie w ogóle ze sobą niezwiązanych. Prowadzone w ostatnich latach badania wskazują, że cordyceps wykazuje działanie antiwirusowe, antybakteryjnie i przeciwgrzybiczne. Ponadto reguluje poziom cukru i cholesterolu, zwalcza nadciśnienie, wzmacnia odporność, opóźnia procesy starzenia, podnosi libido, łagodzi reakcje alergiczne, wykazuje działanie antydepresyjne oraz hamuje przyrost komórek nowotworowych, szczególnie w przypadku nowotworów płuc, białaczki i czerniaka. Cordycpes polecany jest także osobom, które cierpią na chroniczne zmęczenie i znaczny spadek sił fizycznych.

Cordyceps – jak stosować

Cordyceps można stosować profilaktycznie lub w przypadku konkretnych schorzeń. Jednorazowa kuracja nie powinna trwać dłużej niż dwa miesiące. W razie potrzeby można ją powtórzyć, ale nie wcześniej niż po dwóch miesiącach.

Cordyceps najlepiej jest stosować jako płynny wyciąg obecny np. w preparacie Fohow Oral Liquid. W takiej postaci jest najlepiej przyswajalny. Zalecana dawka to 5 ml dziennie.

Cordyceps – gdzie kupić

Cordyceps dostępny jest w sklepach zielarskich i aptekach, także internetowych. Można go zamówić w e-sklepie z dostawą do domu. To wygodne rozwiązanie teraz, gdy wyjście z domu jest mocno utrudnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.